Informačný portál PoSchodoch.sk

Na čo vám poslúži portál PoSchodoch.sk pre vlastníkov a používateľov bytov v správe OSBD

Ak chcete mať všetky informácie o svojom byte a bytovom dome vždy po ruke a na jednom mieste, je tu pre vás internetový portál PoSchodoch.sk. Tieto webové stránky slúžia na lepšiu informovanosť používateľov bytov a OSBD ho zaviedlo už v roku 2013.

Ako funguje portál PoSchodoch.sk

Každý používateľ má pridelený jedinečný kód a na jednom mieste môže dostať aktuálne informácie za svoj byt (vyúčtovanie, zálohový predpis, analýza platieb, informácie o upomienkach a iné), ale tiež za bytový dom, napríklad stav prostriedkov vo fonde prevádzky, údržby a opráv i v samostatnom fonde na vodomery.

Družstvo na portáli uverejňuje aj každú zmluvu o dielo jednotlivých domov, zápisnice zo schôdzí a podobne. Je to možné aj vďaka prepojeniu so správcovským softvérom, takže informácie sú aktuálne a presné. Portál na pomoc klientom môže využívať aj Klientske centrum OSBD.

Táto užitočná služba je spoplatnená symbolickou sumou 0,12 EUR bez DPH za mesiac a poplatky za používanie portálu sú obsiahnuté v ročnom vyúčtovaní.

Postup pri registrácii na portáli PoSchodoch.sk

Ak ešte nie ste na portáli prihlásení alebo ste sa v minulosti odhlásili a chceli by ste službu opäť používať, môžete sa zaregistrovať na tejto web stránke: POSCHODOCH – Registrácia. Registrácia trvá iba pár minút a potom budete mať prístup ku všetkým dôležitým informáciám, týkajúcim sa vášho bytu a financií, správcu a bytového domu.

Čo budete potrebovať:

  • počítač s prístupom na internet
  • váš registračný kód (vydá OSBD)
  • mobilný telefón kvôli autorizácii

Pri registrácii budete potrebovať jedinečný registračný kód, ktorý identifikuje vás byt a bytový dom, aby ste dostávali správne informácie.

Svoj osobný registračný kód si vyžiadajte v Klientskom centre OSBD. Potom ho zadáte na stránke POSCHODOCH – Registrácia a nasledujete ďalšie pokyny.

Systém vás vyzve, aby ste zadali svoje používateľské meno a bezpečné heslo – obe si určíte sami. Pre bezpečné overenie vášho používateľského účtu budete potrebovať aj mobilný telefón a e-mail, kam vám príde potvrdzovacia správa s kontrolnými kódmi.

Po overení a potvrdení vám systém zriadi používateľské konto, cez ktoré sa budete vedieť vždy prihlásiť na portál PoSchodoch.sk a získať všetky potrebné informácie o financiách a správe svojho bytu a bytového domu. Celý proces – ak už máte registračný kód - by nemal trvať viac ako pár minút.